Næste Klub- og Ungdomstræning

Der er klub- og ungdomstræning onsdag d.25/11 i Rold Nørreskov.

Vi mødes ved søerne ved Rebild Kirkevej midt i skoven.

Tilmelding, hvor du vælger startinterval, SKAL ske via dette link (som også er at finde på klubbens Facebook-side og i Ugebrevet)

Pga. corona vil der IKKE være forplejning men vand og væske. Medbring gerne eget krus.

 Se hele programmet incl. mødesteder her

Alle kan også løbe en tur efter vores faste poster i Mølleparken, Lundby Bakker, Blokhus, ronninglund eller Aalborg City eller de andre klubbers faste poster

135163,9.297278/@57.1133086,9.2964

463,206m/data=!3m1!1e3

Nyheder

3. afd. af Vintercup 2020-21 onsdag d. 2. DEC i Hvorup

Mødested Lionsparken, Vangen, Nørresundby. På lang og kort svær bane, vil banen starte med 5 poster i fri rækkefølge.

O-kort Hvorup, Målestok 1:7.500, Ækvidistance 2,5 m. Corona forholdsregler. Hold afstand og ophold jer kun ved start og mål i umiddelbar forbindelse med egen start/mål. Tilmeldte med starttid er her:

Søren Bak Kort svær 3,5 km Kl. 17.30-17.45
Claus Bobach Lang svær 5 km Kl. 17.30-17.45
Michael Fischer Lang svær 5 km Kl. 17.30-17.45
Sofie Gade Hansen Let/mellemsvær 3 km Kl. 17.30-17.45
Ea Lykke Otte Kort svær 3,5 km Kl. 17.30-17.45
Per Møller Kort svær 3,5 km Kl. 17.30-17.45
Poul Bobach Kort svær 3,5 km Kl. 17.30-17.45
Patrick Mikkelsen Let/mellemsvær 3 km Kl. 17.30-17.45
Daniel H. Purup-Nielsen Kort svær 3,5 km Kl. 17.30-17.45
Brian Gordon Kort svær 3,5 km Kl. 17.45-18.00
Zijad Cosic Lang svær 5 km Kl. 17.45-18.00
Hanne Mohapeloa Kort svær 3,5 km Kl. 17.45-18.00
Dorte Filskov Kort svær 3,5 km Kl. 17.45-18.00
Søren Theilgaard Kort svær 3,5 km Kl. 17.45-18.00
Marius Vang Bobach Let/mellemsvær 3 km (Anna skygger) Kl. 17.45-18.00
Chritoffer Vang Bobach Kort svær 3,5 km Kl. 17.45-18.00
Carsten Straszek Lang svær 5 km Kl. 18.00-18.15
Jesper Thy Lang svær 5 km Kl. 18.00-18.15
Finn Hørup Kort svær 3,5 km Kl. 18.00-18.15
Edith Sørensen Kort svær 3,5 km Kl. 18.00-18.15
Kai Laursen Kort svær 3,5 km Kl. 18.00-18.15
Rikke Gade Kort svær 3,5 km Kl. 18.00-18.15
Julius Mørch Nielsen Lang svær 5 km Kl. 18.00-18.15
Andreas Popp Lang svær 5 km Kl. 18.00-18.15
Mikkel Popp Bobach Let/mellemsvær 3 km (Kirsten skygger) Kl. 18.00-18.15
Tue Strøm Lang svær 5 km Kl. 18.15-18.30
Søren Flytkjær Lang svær 5 km Kl. 18.15-18.30
Ole Nielsen Let/mellemsvær 3 km Kl. 18.15-18.30
Laura Munk Kort svær 3,5 km Kl. 18.15-18.30
Morten Schou Lang svær 5 km Kl. 18.15-18.30
Kasper Christensen Kort svær 3,5 km Kl. 18.15-18.30
Sebastian Wael Kort svær 3,5 km Kl. 18.15-18.30
Rasmus Holst Let/mellemsvær 3 km Kl. 18.15-18.30
Ulf Mogensen Kort svær 3,5 km Kl. 18.15-18.30
Flemming Bindner Kort svær 3,5 km Kl. 18.30-18.45

Juleløb - startgrupper

Er du tilmeldt juleløbet, så kan du se din startgruppe her

World Firefighter Games 2021

Jeg har lovet at finde en stævneleder og en banelægger til World Firefighter Games - der foregår mandag den 17. maj 2021
Det skal foregår i Mølleparken - med start ved Skydepavillionen - så deltagerne kan se byen fra en flot vinkel.
Der skal være i alt 8 forskellige klasser/baner.
Per Møller er kontakt til kommunen og Tine Gade står for at finde frivillige
Er du interesseret eller kan du hjælpe med at finde nogen der er?
Skriv til mig på Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.
Tina